piątek, 10 lutego 2017

Dress Your Doll!

Jakiś czas temu, szukając prezentu dla bratanka mojego męża, w jednym ze sklepów z kreatywnymi, edukacyjnymi zabawkami natknęłam się na świetne zestawy, którymi możecie zachęcić swoje dzieci do rozpoczęcia przygody z projektowaniem i szyciem, a przy okazji zafundować ich lalkom nowe ubrania:)

Przedstawiam Wam Dress Your Doll!

Trzy kobiety chcąc połączyć swoje umiejętności, stworzyły firmę, która ma dzieciom zapewnić zabawę i edukację zarazem. Zależało im na przybliżeniu nowemu pokoleniu, ręcznej pracy z nożyczkami, igłami i nićmi. Przy tej okazji-nie zapomniały o środowisku-materiały produkowane są z przetworzonych butelek PET.

Komplet, który kupiłam urzekł mnie zarówno dziewczęcymi kolorami, printem, jak i formą - trochę w stylu lat `50 i filmu Grease.


Małe rączki Martynki, mojej pomocnicy (która postanowiła spędzić ze mną swoje ferie;) są już gotowe do pracy, a lalka-na swoją metamorfozę!

W zestawie znajdziecie nadrukowaną na tkaninę formę ubrań, gotową do wycięcia. Na poszczególnych elementach macie zaznaczony zapas na szew kolorowymi, przerywanymi liniami, tak aby dziecko wiedziało jak złożyć ze sobą wszystkie elementy-koniecznie prawą stroną do prawej. Wszystko wycina się łatwo i przyjemnie. Nie musimy przejmować się obrębianiem elementów, bo materiał jest elastyczny i nie strzępi się.

To, co bardzo spodobało mi się w całym tym komplecie, to dodatkowa nadrukowana forma, którą można ponownie wykorzystać. Możecie użyć materiałów, które posiadacie w domu jak i firmowych zestawów. No niestety, małe łapki nie odważył się ręcznie zszyć ubrania, bo miało być idealne!;) Ciocia zasiadła więc do swojej maszyny i w 5 minut powstało gotowe ubranie. Użyłam stopki i płytki ściegowej do ściegu prostego i te milimetrowe zapasy na szew nie był mi straszne.

A tak oto wygląda gotowe ubranie i lalka po swojej życiowej przemianie!


Boska!

Ale wiecie co było najfajniejsze w tym wszystkim? 
Radość Martynki z przemienionej zabawki <3

Może teraz Wy spróbujecie ze swoimi pociechami? Na pewno znajdziecie coś w swoim guście, bo wzorów ubrań i gotowych tkanin jest naprawdę wiele!  
Pamiętajcie, żeby podzielić się efektami!

A.


2 komentarze:

  1. Co za fantastyczny pomysł! Też mam na imię Martyna i pomimo, że jestem już dużą dziewczynką, to chętnie pobawiłabym się takim zestawem 😍😀

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Co tu dużo mówić... w każdej z nas jest coś z małej dziewczynki:D Nie krępuj się;)

      Usuń